Arrow-black

SPACERY FILOZOFICZNE DLA DZIECI

W NURCIE GŁĘBOKIEJ EKOLOGII 

17 WRZEŚNIA, GODZ. 17.00
18 WRZEŚNIA, GODZ. 14.00
CENTRUM DIALOGU IM. MARKA EDELMANA, WOJSKA POLSKIEGO 83

REZERWACJA: spacery@4kultury.pl 

Filozofia głębokiej ekologii sięga do korzeni problemów związanych z ochroną środowiska. Stawia na skuteczność działań podejmowanych, by przeciwdziałać niszczeniu przyrody, unikając jednocześnie powierzchownych, symbolicznych gestów. W tym znaczeniu głęboka ekologia nie zadowala się akcjami sprzątania świata czy metalowymi rurkami do napojów. Przełożenie śmieci z naszej ulubionej leśnej ścieżki na teren, który umownie nazywamy wysypiskiem nie sprawia, że śmieć przestaje istnieć. Za to znika nam z oczu, a wraz z nim znika świadomość problemu jego ciągłego produkowania. Głęboka ekologia proponuje docieranie do źródła problemów współczesnego świata i usuwanie ich przyczyn, a nie skutków. Drogą do tego jest zadawanie głębokich, dociekliwych pytań – specjalność filozofii.

W ramach dwóch planowanych spacerów filozoficznych zapytamy dzieci o to, dlaczego żyjemy tak, jak żyjemy. Jakie jest znaczenie życia? Jakie są najważniejsze cele w życiu? Których wartości naprawdę niezbędnie potrzebujemy? Dlaczego niszczymy przyrodę? Co to jest właściwy sposób życia?

Spacery przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

PROWADZĄCA: ANNA JUREK

Edukatorka i filozofka. Propagatorka programu „Filozofowania z dziećmi” autorstwa Matthew Lipmana, w ramach którego prowadzi warsztaty z dziećmi i szkolenia dla nauczycielek i nauczycieli. Licencjonowana trenerka w zakresie Projektu Edukacji Filozoficznej ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ™ autorstwa Jarosława Spychały. Dla Teatru Powszechnego prowadzi warsztaty po spektaklach granych w ramach cyklu „Dziecko w sytuacji”. Dla Teatru Pinokio realizowała warsztaty i współtworzyła projekt „Włącz Teatr”, opracowując materiały edukacyjne do spektaklu „Gdzie jest Lajlonia?” na podstawie „13 bajek z królestwa Lajlonii dla dużych i małych” Leszka Kołakowskiego. Współpracuje z Łódzkim Uniwersytetem Dziecięcym i Festiwalem Książki Obrazkowej Kropka Kreska. Absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Wiceprezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK. W 2017 roku otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” za działalność na rzecz Miasta godną szczególnego uznania. Na Instagramie prowadzi profil @pani.cogito.filozofuje.

Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalsze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności.

ORGANIZATORZY

flCD_pojedyncze_poziom_czarne
2CD_pojedyncze_poziom_czarne

GŁÓWNI PARTNERZY

Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi.

kreujeCD_pojedyncze_poziom_czarne

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

mkiCD_pojedyncze_poziom_czarne
Logo_NIMIT_RGB_Black_poziom-1
fwCD_pojedyncze_poziom_czarne

PATRONATY HONOROWE

hz
woj-CD_pojedyncze_poziom_czarne
masCD_pojedyncze_poziom_czarne
izCD_pojedyncze_poziom_czarne
amb-CD_pojedyncze_poziom_czarne
niem-CD_pojedyncze_poziom_czarne
mkiCD_pojedyncze_poziom_czarne

SPONSORZY

mc
rCD_pojedyncze_poziom_czarne

PARTNERZY

Drukowanie


sw-CD_pojedyncze_poziom_czarne
fb-CD_pojedyncze_poziom_czarne
konCD_pojedyncze_poziom_czarne
217_2-krzywe-1
WIERZE-W-BAJKI_black-01
krk-CD_pojedyncze_poziom_czarne
no-CD_pojedyncze_poziom_czarne
pino-CD_pojedyncze_poziom_czarne
b-CD_pojedyncze_poziom_czarne
vCD_pojedyncze_poziom_czarne

PATRONATY MEDIALNE 

09_TVP_KULTURA_ACHROMATYCZNE-1


gz-CD_pojedyncze_poziom_czarne
et-CD_pojedyncze_poziom_czarne
teatr-CD_pojedyncze_poziom_czarne
rl-CD_pojedyncze_poziom_czarne
kk-CD_pojedyncze_poziom_czarne
cd-CD_pojedyncze_poziom_czarne
musicNOW_logo-10-2