KONCERTY / WARSZTATY / ZABAWY DLA DZIECI

Piknik dla Bliskich 

15.00 / APSIK / koncert familijny
16.30 / L.Stadt / koncert
18.00 / Piękno. Tribute to Breakout – Rita Pax / koncert

11.09.2022 / 14.00 - 19.00 
Park Ocalałych i Centrum Dialogu

WSTĘP WOLNY

Dla dzieci, rodziców, dziadków i pradziadków; łodzian całkiem nowych i takich od pokoleń; dla mieszkańców i przyjezdnych – zabawy, warsztaty, muzyczny spektakl i koncerty w gościnnych przestrzeniach Parku Ocalałych i Centrum Dialogu.  

APSIK! – FAMILIJNY KONCERT Z TEKSTAMI JANA BRZECHWY

O tym, jak tańcowała Igła z Nitką, o miłości Hipopotama do Żaby, ale też Żurawia i Czapli. O tym, co najlepsze jest na Katar i czym chwaliła się Samochwała. W końcu o tym, dokąd podróżowali Babulej z Babulejką, o co pytał Staś Pytalski, o czym rozmawiały warzywa w dzień targowy i co robił Leń przez cały dzień...

Na te i wiele innych pytań wspólnie znajdziemy odpowiedzi. Zapraszamy na familijny koncert inspirowany wierszami Jana Brzechwy. Nieważny jest wiek, nieważny siwy włos na skroni – wystarczy wyobraźnia, by razem z artystami Fundacji Mikro Teatr wyruszyć w podróż do krainy dźwięków i fantazji.

Bohaterowie wierszy Jana Brzechwy pojawią się w zupełnie nowej, muzycznej odsłonie – w formie wokalnych zabaw z użyciem przeróżnych instrumentów. Będzie rockowo, ludowo i melancholijnie. Uroczy charakter bajkowego koncertu trafi do serc dzieci, rodziców i dziadków.

Fundacja Mikro Teatr

teksty: Jan Brzechwa

opieka reżyserska: Roksana Miner

kompozytor: Wiktor Stokowski

pianino: Wiktor Stokowski

perkusja: Bartosz Nazaruk

premiera: 18 lipca 2020 roku

czas trwania: 60 minut

 

 

L.STADT

Łódzki kwartet L.Stadt, znany m.in. z utworu „Oczy kamienic”, wrócił do koncertowania! Za chwilę ukaże się nowy singiel zespołu, trwają prace nad nową płytą.

L.Stadt wydał do tej pory cztery świetnie przyjęte albumy: „L.Stadt” (2008), EL.P (2010), You Gotta Move (2013), L.Story (2018); zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą – w Chorwacji, Serbii, Francji, Niemczech, Litwie, Słowacji, Rosji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanadzie, USA.

Wystąpił też na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. wielokrotnie na Open'er Festival, OFF Festival, Coke Festival, Męskie Granie, a także SXSW (Austin), Canadian Music Week (Toronto), Indie Week (Toronto, Dublin), Afisha Picnic (Moskwa), Be Together (Litwa), Culture Collide i innych.

 

PIĘKNO. TRIBUTE TO BREAKOUT – RITA PAX 

W 2019 roku festiwal Męskie Granie, z okazji swojego 10. jubileuszu, zaprosił uznanych artystów do stworzenia koncertów poświęconych kultowym polskim piosenkom. Paulinie Przybysz przyszło zmierzyć się z utworami grupy Breakout. Naturalnym wyborem było przygotowanie tego materiału z grupą Rita Pax, z którą Paulina wydała dotąd dwie świetnie przyjęte płyty: „Rita Pax” i „OId Transport Wonders”.

Wydarzenie zbiegło się w czasie z 50. rocznicą wydania pierwszej płyty zespołu Breakout, a powstałe covery i aranżacje stały się zespołowi na tyle bliskie, że postanowił je zarejestrować i tak powstała płyta „Piękno. Tribute to Breakout”, której premiera miała miejsce w maju 2022 roku.

W skład zespołu, stworzonego przez Paulinę Przybysz w 2012 roku, wchodzą – obok założycielki – inni czołowi muzycy polskiej sceny alternatywnej: Kasia Piszek (instrumenty klawiszowe), Piotr Zalewski (gitara basowa), Paweł Zalewski (gitary) i Jerzym Markuszewski (perkusja). Projekt powstał z inspiracji rockiem lat 60., psychodelią i soulem, unowocześnionymi i przefiltrowanymi przez wrażliwość muzyków.

Paulina Przybysz – poza Ritą Pax – znana z jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela czy Archeo. Rocznik '85, pamięta dobrze lata dziewięćdziesiąte i szanuje historię muzyki, chętnie nurkując z tym bagażem w nowych brzmieniach. Dorastała w busie z kolegami z Sistars i siostrą; po zawieszeniu działalności zespołu szybko przeszła do nowych wydawnictw, by w 2017 powrócić na scenę pod własnym imieniem i nazwiskiem z nagrodzoną Fryderykiem za najlepszy album elektroniczny płytą „Chodź tu”. Nominowana do Fryderyka 2020 „Odwilż” to pierwszy w historii wydawnictw artystki album w całości napisany przez nią w języku polskim przy współpracy z ekipą młodych zdolnych producentów. Królowa dygresji, przeplata tematykę społeczną z romantyczną, intymną szczerością, wpuszczając do swojego świata znakomitych gości takich jak Dawid Podsiadło czy Vito Bambino.  

 

ORGANIZATORZY

fl
CD_logo-1

GŁÓWNI PARTNERZY

Lodz_kreuje

Zadanie jest współfinansowane z dotacji Miasta Łodzi

MKiDN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

NIMiT_logo

PATRONATY HONOROWE

pntitled-1
WL_logo
grzegUntitled-1
Logo-DB-PL_BW

PARTNERZY

Veolia_logo
manuUntitled-1
fundUntitled-1
Taube-Philantropies_logo
TN_logo
aUntitled-1
ochUntitled-1
TFG_logo
fab-Untitled-1
Luteranie_logo_poziom
TME_Polowka
F_W_1

PATRONATY MEDIALNE 

wpUntitled-1
kulUntitled-1
eteatr-nowe-logo-jpg
kalUntitled-1
lodz_kreatywnie_pakiet_logo-09

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2019 r. o grach hazardowych.

 

View