Arrow-black

MIĘDZYPOLOLENIOWY PIKNIK W PARKU OCALAŁYCH

18 WRZEŚNIA 
GODZ. 15.00 - GRY I ZABAWY
GODZ. 17:00 - KONCERT: MAJKA JEŻOWSKA
GODZ. 19:00 - KONCERT : DIKANDA

Dla małych i dużych, łodzian i gości, fanów żywiołowych melodii, tanecznych rytmów i radosnej zabawy podczas międzypokoleniowego pikniku w ostatnim dniu Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2021 wystąpią: Majka Jeżowska i zespół Dikanda.

Obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym wokalistka, kompozytorka i autorka licznych przebojów i widowisk muzycznych, producentka i szefowa własnej firmy fonograficznej Ja-Majka Music – Majka Jeżowska od wielu lat przyciąga na swoje familijne koncerty szeroką publiczność, a na jej przebojach: „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci” czy „Laleczka z saskiej porcelany” wychowuje się kolejne pokolenie słuchaczy. Jako jedyna piosenkarka i autorka muzyki organizuje własny Festiwal Piosenki „Rytm i melodia”, który odbywa się w Radomiu od 2006 roku. Na swoim koncie ma Platynową i kilka Złotych Płyt; jest wielokrotną laureatką KFPP w Opolu, zdobywczynią I nagrody Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Karlsham, Damą Orderu Uśmiechu, Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF i wielką przyjaciółką dzieci. Ze swoją kolorową osobowością, piosenkami, kontaktem z publicznością i humorem potrafi porwać do wspólnego śpiewania, tańca i uśmiechu.
Dla uczestników pikniku wystąpi 18 września o 17.00. O 19.00 natomiast w emocjonalną podróż po etnicznych brzmieniach zabierze ich zespół Dikanda.

Każdy koncert Dikandy to żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy i prawdziwych uczuć, połączone z nauką „dikandisz” – oryginalnego języka, na który składa się charakterystyczne dla grupy słowotwórstwo.
Szczeciński zespół, grający world music, w swojej twórczości stawia na autentyczność stylu – większość utworów to oryginalne kompozycje. Grupa stale poszukuje nowych nurtów, a inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan i Białoruś po Indie.
W swoim dorobku ma siedem płyt, w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego, i setki koncertów: głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, a także w Rosji, Indiach i w USA. Zdobyła także liczne nagrody, w tym tytuł „Płyty roku” niemieckiego czasopisma „Folker”, przyznany w 2005 roku za „Usztijo”. 

Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalsze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności.

ORGANIZATORZY

flCD_pojedyncze_poziom_czarne
2CD_pojedyncze_poziom_czarne

GŁÓWNI PARTNERZY

Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi.

kreujeCD_pojedyncze_poziom_czarne

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

mkiCD_pojedyncze_poziom_czarne
Logo_NIMIT_RGB_Black_poziom-1
fwCD_pojedyncze_poziom_czarne

PATRONATY HONOROWE

hz
woj-CD_pojedyncze_poziom_czarne
masCD_pojedyncze_poziom_czarne
izCD_pojedyncze_poziom_czarne
amb-CD_pojedyncze_poziom_czarne
niem-CD_pojedyncze_poziom_czarne
mkiCD_pojedyncze_poziom_czarne

SPONSORZY

mc
rCD_pojedyncze_poziom_czarne

PARTNERZY

Drukowanie


sw-CD_pojedyncze_poziom_czarne
fb-CD_pojedyncze_poziom_czarne
konCD_pojedyncze_poziom_czarne
217_2-krzywe-1
WIERZE-W-BAJKI_black-01
krk-CD_pojedyncze_poziom_czarne
no-CD_pojedyncze_poziom_czarne
pino-CD_pojedyncze_poziom_czarne
b-CD_pojedyncze_poziom_czarne
vCD_pojedyncze_poziom_czarne

PATRONATY MEDIALNE 

09_TVP_KULTURA_ACHROMATYCZNE-1


gz-CD_pojedyncze_poziom_czarne
et-CD_pojedyncze_poziom_czarne
teatr-CD_pojedyncze_poziom_czarne
rl-CD_pojedyncze_poziom_czarne
kk-CD_pojedyncze_poziom_czarne
cd-CD_pojedyncze_poziom_czarne
musicNOW_logo-10-2