SZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKASZTUKI WIZUALNE — MUZYKA
21c-FL4KDakhDaughtersProfile-1

MULTICULT A/V

ALTERNATIVE FRIDAY

koncerty, DJ i VJ sety, targi sztuki

15 września 2023 (piątek), godz. 17.00-2.00

Wstęp wolny

Opis wydarzenia
Multicult A/V Alternative Friday to multidyscyplinarna podróż, która jest audiowizualnym przeżyciem. Wydarzenie łączy w  sobie wystawę prac artystów wizualnych, występy Live Act, sety dj-skie, koncert rapowy oraz targi sztuki. To wszystko odbędzie się ósmego dnia Festiwalu Łódź Czterech Kultur we wnętrzach Fabryki Sztuki w Łodzi. To wyjątkowa okazja kontaktu z żywą sztuką w międzynarodowym formacie. 

Kolektyw Synergy Cult zaprosi Was w dźwiękową podróż z wizualnym performansem kolektywu ah/real. Artyści wybrani przez kolektyw w open call'u pt. „Tożsamość” zaprezentują swoje artystyczne obiekty w Fabryce Sztuki. Ich prace staną się spójną częścią dekoracji przestrzeni całego eventu.
 
Synergy Cult przygotuje także swój art kiosk, w którym będzie można kupić prace międzynarodowych artystów oraz merch Synergy Cult // biżuterię / grafikę / ubrania //
 
Za część targową eventu odpowiadają Łódzkie Sztuki, które tym razem zaproszą na specjalną, wieczorną, festiwalową edycję Targów – ALTERNATYWNE SZTUKI. W tej edycji stawiają na ALTERNATYWĘ i WIELOKULTUROWOŚĆ. Podczas targów spotkacie wyłonionych z open call’u artystów i twórców z Polski oraz z innych krajów z ofertą produktów, wśród których znajdziecie dla siebie i swoich bliskich wyjątkowe przedmioty, min. ceramikę / plakaty / ubrania / biżuterię / meble i dodatki do domu.
Program Multicult A/V Alternative Friday
godz. 17.00 - 22.00 Targi ALTERNATYWNE SZTUKI + art kiosk Synergy Cult + strefa relaksu
 godz. 20.00 - 02.00 – Live Acts & DJ sets
 
Lineup:
ART KIOSK
17:00 - 20:00 zuzaeksperyment b2b adres [DJ set]

 
MAIN STAGE:
20:00 - 21:30 Ilya Semashkevich
21:30 - 22:00 Govori Adres [Rap Concert]
22:00 - 22:30 SVET [Rap Concert]
22:30 - 00:00 SVET & zenwerk [LIVE act] Syntezator / Sampler / Skrzypce
00:00 - 01:00 aist [DJ set]
01:00 - 02:00 anke schön [DJ set]

Twórcy Multicult A/V Alternative Friday
Synergy Cult to międzynarodowy multidyscyplinarny kolektyw artystyczny oraz wytwórnia muzyczna z artystami z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Polski. Zajmują się organizacją i produkcją multidyscyplinarnych wydarzeń skupionych wokół muzyki, sztuki, mody, filmu i performansu, angażują lokalne społeczności i artystów. Poruszają istotne dla nas tematy: wolność, równość, inkluzywność.

Łódzkie Sztuki to grupa rezydentów łódzkiego Art_Inkubatora, która pragnie odmienić lokalną scenę kulturalną i tchnąć w nią nowe życie. Jak? Designem, sztuką i innymi dobrociami! Ich targi to okazja, by poznać wyjątkowych twórców i zobaczyć, jak ma się lokalny design.
 
#synergycult #łódzkiesztuki
sk
ls

Artyści

Ilya-Semashkevich-

Ilya Semashkevich

jest artystą i kompozytorem z wieloletnim doświadczeniem w produkcji muzycznej. Jego muzyka jest różnorodna i zmysłowa. Łączy w sobie gatunki z pogranicza ambientu, elektroniki i idm. W swoich ostatnich produkcjach inspiruje się głęboką teksturą dźwiękową, której charakter nadaje użycie gitary z modulacją i syntezatorów. Każdy jego live performance to wyjątkowe doświadczenie.

SVET-UKRAINA

SVET

poetka, raperka, performerka i wiolonczelistka z Bachmutu. Swoją przygodę z rapem zaczęła od warsztatów „10 dni gniewu i miłości” w kolaboracji z polskim performatywnym bandem SIKSA, który w efekcie przekształcił się w antywojenny performans i satyryczny kawałek „Dziunia”, w którym SVET rapowała „polityczne problemy są, jak dziura w kobiecych rajstopach bez nóg”.
Po  warsztatach SVET zaatakowała warszawskie poetyckie slamy ze swoją własną poezją. Wkrótce potem inicjatywa “Girls to the Front” zaproponowała jej własny debiut i solo koncert. Od 3 lat SVET świeci na Warszawskiej scenie i ciągle modyfikuje swój program artystyczny, w którym porusza kwestie polityczne, socjalne i egzystencjalne.

SPOTIFY

ZENWERK-BIALORUS

zenwerk 

współzałożyciel multidyscyplinarnego artystyczno-muzycznego kolektywu i wytwórni Synergy Cult. Jest muzykiem, producentem i DJ-em. Oryginalnie pochodzi z Białorusi, żyje i tworzy w Warszawie. Swoją muzyką chce wywołać gęsią skórkę, pogrążając publiczność w nowoczesnych i eksperymentalnych brzmieniach neo house i breakbeat.

SOUNDCLOUD

ANKE-SCHoN-POLAND-3

anke schön

DJ-ka z Warszawy, wcześniej organizatorka domówek w Domu Publicznym, obecnie współtworzy muzyczno-artystyczny kolektyw Synergy Cult. Nie zamyka się gatunkowo, gra eklektyczny mix euforycznych, seksownych i energetycznych dźwięków.

SOUNDCLOUD

lita

aist

DJ Pochodzący  z Litwy, obecnie mieszkający w Warszawie. Współzałożyciel kolektywu artystyczno-muzycznego Synergy Cult. Główne inspiracje czerpie z lat 90., złotej ery gatunku trance i new beat. Artysta inspiruje ludzi różnorodnością gatunków i brzmień muzyki elektronicznej. Najczęściej w swoich setach aist łączy ciężkie brzmienia syntezatorów z groovy House, Trance i Breaks.

SOUNDCLOUD

ZUZAEKSPERYMENT-POLAND

zuzaeksperyment

multidyscyplinarna artyska i DJ-ka, która swoją sztuką i muzyką mówi o ważnych rzeczach w świecie. Na parkiet wnosi pozytywne, groovy i intelektualne muzyczne perełki.

SOUNDCLOUD

GOVORI-ADRES-UKRAINA

govori adres

lub po prostu Adres to raper i DJ pochodzący z Ukrainy, współzałożyciel kolektywu Synergy Cult. Spośród jego utworów muzycznych możemy znaleźć drill’owe hip-hopowe  motywy, adaptację UK Garage’u, ale też tracki z klasycznym old schollowym beat’em. Z kolei jego DJ sety mają różnorodny charakter – najbardziej Adres czerpie inspirację i radość z Jungle/Drum & Bassowych dźwięków, ale też całkiem możliwe, że podczas jego występu usłyszycie relaksujący Deep House z lat 2000.

SOUNDCLOUD    |    SPOTIFY

aha

AH/real

duet wizualny specjalizujący się w komponowaniu eterycznych VJ setów, tworząc scenerie balansujące na pograniczu światów. Każdy set jest dla nich osobną opowieścią, czerpiącą z siły żywiołów, rytuałów i snów, a innym razem z przepastności światów wirtualnych. W swojej twórczości łączą medium wideo wraz z nowymi technologiami, designem 3d oraz programowaniem, tworząc treści multimedialne w czasie rzeczywistym.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

mkid
taniec

GŁÓWNI PARTNERZY

Zadanie jest współfinansowane z dotacji Miasta Łodzi:

xfl_0021_Layer-4
xfl_0020_Layer-5

ORGANIZATOR

xfl_0023_Layer-2-2
xfl_0022_Layer-3

PATRONAT HONOROWY

xfl_0019_Layer-6
xfl_0017_Layer-8
xfl_0018_Layer-7

PARTNERZY

xfl_0015_Layer-10
xfl_0001_Layer-24
tube
manu
xfl_0005_Layer-20
fujixxfl_0020_Layer-5.png.pagespeed.ic_._mIvg9Hvdo
xfl_0013_Layer-12
xfl_0011_Layer-14
xfl_0010_Layer-15
p29
xfl_0014_Layer-11
xfl_0007_Layer-18
gminaxxfl_0006_Layer-19.png.pagespeed.ic_.-krkCTTkqO
xfl_0009_Layer-16
usaxxfl_0012_Layer-13.png.pagespeed.ic_.caD9VTi0DX
xfl_0008_Layer-17
xfl_0004_Layer-21
betxxfl_0020_Layer-5.png.pagespeed.ic_._mIvg9Hvdo
uff
xfl_0003_Layer-22
xfl_0002_Layer-23
atlas
kwela-1
fort
domli
xfl_0000_Layer-25
eurdni
Print
offf
instytyt
zsz
lodz
partn
aej

PATRONI MEDIALNI

wp
tok
wyb
kalej
eter

 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2019 r. o grach hazardowych.