Arrow-black

KONCERT OTWARCIA

10 WRZEŚNIA, GODZ. 19.00
RADIO ŁÓDŹ, NARUTOWICZA 130

KoncertOtwarciaFL4K2021Ebilet_900x600

Trzy muzyczne spotkania na inaugurację Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2021: zaskakujący solowy debiut Patryka Pietrzaka, rockowe „Muchy” i uwodzicielska Keren Tannenbaum przywołują najlepsze festiwalowe tradycje: wielość stylów, poetyk i kultur w najlepszym wydaniu.  

Na wydarzenia obowiązuje wspólny bilet. BILETY: KLIKNIJ TUTAJ

GODZ. 19.00

PATRYK
PIETRZAK

Untitled-1

W muzyczną drogę Patryk Pietrzak wyruszył z zespołem Ted Nemeth; demówki, pierwsze koncerty, docieranie do publiczności, zjednywanie sympatii wydawców. Wspólnie nagrali albumy "Ostatni Krzyk Mody" i "Cntrl C". Ich muzyka, będąca wypadkową post punkowych inspiracji Cool Kids Of Death, garażowego rocka, zapadających w pamięć melodii i świetnie napisanych, niebanalnych tekstów, szybko spotkała się z dużym uznaniem słuchaczy i krytyków. Teraz nadszedł czas na solowy debiut.

Debiut zaskakujący. Album, nagrany częściowo w czasie lockdownu i szalejącej pandemii, przyniósł muzykę bardzo osobistą, skupioną na emocjach i myślach, wypełniających głowę wrażliwego człowieka w trudnych czasach. Rozpiętość gatunkowa robi wrażenie; na płycie znalazł się zarówno ambitny, alternatywny pop, dynamiczna muzyka rockowa jak i liryczne, poetyckie ballady. Patryk Pietrzak nawiązuje dialog z słuchaczem, równocześnie sprzedając wszystko, co mu w duszy gra.

W kompozycjach „Las Rąk”, „Maryś”, „Na czarno”, „Wieloryby” czy „:Requiem” słyszymy muzyka młodego, ale dojrzałego, trafiającego w sedno i chwytającego za serce.

www.facebook.com/patrykpietrzakofficial
www.instagram.com/pietrzak_patryk/

GODZ. 20.00

MUCHY

muchy

TRANSMISJA – RADIO ŁÓDŹ 

Muchy zadebiutowały w 2007 roku albumem „Terroromans”, szturmem zdobywając nie tylko uwagę branży muzycznej i słuchaczy w całym kraju, ale także liczne nominacje i nagrody. Bezprecedensowa w tamtym czasie w polskich warunkach promocja grupy w mediach społecznościowych przyniosła jej szeroki rozgłos.

Świetnie oceniana i szeroko komentowana muzyka zespołu pozwoliła mu zagrać do dziś około siedmiuset koncertów i wydać kolejnych pięć albumów, w tym trzy płyty studyjne, album ze ścieżką dźwiękową do filmu i specjalny album koncertowy z Jarocina. Obecnie Muchy pozostają jedną najważniejszych formacji w polskiej muzyce gitarowej XXI wieku, a utwory takie jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Galanteria”, „Przesilenie” czy „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” należą do kanonu polskiego rocka początków tysiąclecia. Szczególnie w kontekście zakończenia działalności przez Hey, Comę, Lao Che i wielu innych, Muchy wyrastają na reprezentantów „ginącego” gatunku, a Michał Wiraszko pozostaje jednym z czołowych autorów tekstów, piszącym m.in. dla Lady Pank, Ewy Farnej, Rosalie czy Krzysztofa Zalewskiego. Ten ostatni był zresztą muzykiem zespołu w latach 2011-2014.W 2018 roku Muchy przebojem wróciły do grania w oryginalnym składzie, z nowymi utworami i reedycją debiutu; zespół odwiedził najważniejsze polskie festiwale z Open’erem i Offem na czele, a także zagrał trasę klubową w całej Polsce. Udany powrót sprawił, że muzycy przystąpili do pracy nad nowym albumem. Pandemia przesunęła plany wydawnicze o ponad rok, ale powoli – jak cała branża muzyczna – także Muchy wracają do żywych. Nowy album ukaże się 16 lipca 2021 nakładem wytwórni Kayax. Na płycie usłyszymy 11 premierowych utworów i znakomitych gości: Kasię Nosowską, Monikę Borzym i Belę Komoszyńską, a także Jana Borysewicza, Pawła Krawczyka, Zbigniewa Krzywańskiego i Michała Kmieciaka.
Muchy w 2021 roku to:
Michał Wiraszko – śpiew, gitara;
Piotr Maciejewski – bas, klawisze, śpiew; Szymon Waliszewski – perkusja oraz Stefan Czerwiński – gitara, bas.

www.facebook.com/Muchyband
www.instagram.com/muchyband/

GODZ. 21.30

KEREN TANNENBAUM

kUntitled-1

Keren Tannenbaum jest piosenkarką i autorką tekstów, skrzypaczką i altowiolistką mieszkającą w Izraelu.

Karierę muzyczną rozpoczęła jako skrzypaczka, grając recitale i koncerty, często z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych i z udziałem takich dyrygentów jak Shlomo Mintz czy Zubin Mehta. Po kontuzji ramienia, której doznała w wieku 22 lat, zaczęła akompaniować izraelskim piosenkarzom, wśród których byli m.in. David Broza, Shlomo Artzi, Dudu Tassa, Rami Fortis, Mosh Ben Ari i wielu innych.

W 2017 roku wydała swój debiutancki album w języku hebrajskim „Shikuf Mokhin” („Refleksje umysłu”), w którym wybrzmiał jej nowy, współczesny styl, m.in. szerokie aranżacje smyczkowe, dub, reggae, rock iwpływy muzyki z całego świata.

W 2020 roku, podczas lockdownu, Keren rozpoczęła prace nad nowym projektem zatytułowanym „HagalHaSheni” („Druga Fala”), którego producentem jest Roy Rieck; projekt przerodził się w podwójny album long play z udziałem znanych współczesnych muzyków z Tel Awiwu. Wydała także nowy singiel zatytułowany „Cloud” (po hebrajsku „Anan”), wyprodukowany przez Mikę Sade. Utwór – doskonale odebrany w Izraelu – znajdzie się na jej nowym EP, który ukaże się w 2022 roku.

www.facebook.com/keren.tannenbaum
Posłuchaj tutaj: https://buff.ly/34ufhQM
Oglądaj tutaj: https://buff.ly/3jLRYIM

Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalsze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności.

ORGANIZATORZY

flCD_pojedyncze_poziom_czarne
2CD_pojedyncze_poziom_czarne

GŁÓWNI PARTNERZY

Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi.

kreujeCD_pojedyncze_poziom_czarne

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

mkiCD_pojedyncze_poziom_czarne
Logo_NIMIT_RGB_Black_poziom-1
fwCD_pojedyncze_poziom_czarne

PATRONATY HONOROWE

hz
woj-CD_pojedyncze_poziom_czarne
masCD_pojedyncze_poziom_czarne
izCD_pojedyncze_poziom_czarne
amb-CD_pojedyncze_poziom_czarne
niem-CD_pojedyncze_poziom_czarne
mkiCD_pojedyncze_poziom_czarne

SPONSORZY

mc
rCD_pojedyncze_poziom_czarne

PARTNERZY

Drukowanie


sw-CD_pojedyncze_poziom_czarne
fb-CD_pojedyncze_poziom_czarne
konCD_pojedyncze_poziom_czarne
217_2-krzywe-1
WIERZE-W-BAJKI_black-01
krk-CD_pojedyncze_poziom_czarne
no-CD_pojedyncze_poziom_czarne
pino-CD_pojedyncze_poziom_czarne
b-CD_pojedyncze_poziom_czarne
vCD_pojedyncze_poziom_czarne

PATRONATY MEDIALNE 

09_TVP_KULTURA_ACHROMATYCZNE-1


gz-CD_pojedyncze_poziom_czarne
et-CD_pojedyncze_poziom_czarne
teatr-CD_pojedyncze_poziom_czarne
rl-CD_pojedyncze_poziom_czarne
kk-CD_pojedyncze_poziom_czarne
cd-CD_pojedyncze_poziom_czarne
musicNOW_logo-10-2