PROGRAM

alyona alyona

Alyona

 

Młoda nauczycielka przedszkolna z wioski na obrzeżach Kijowa, która z dnia na dzień stała się sensacją ukraińskiego hip-hopu. Rapuje w ojczystym języku, a jej szczere teksty poruszają najważniejsze tematy.

Debiutancki album alyony alyony „Рибки” /„Rybki” (synonim młodych kobiet), wydany w październiku 2018 roku, błyskawicznie zyskał popularność. Tytułowy utwór został odtworzony na YouTube już 2,5 miliona razy; artystka z humorem rapuje w nim między innymi o tym, jak to jest być „najgrubszą rybą” i nie wpasowywać się w wąski ideał piękna. „Rybki” przyniosły jej sławę; szybko została uznana za przyszłość ukraińskiego rapu i nominowana do nagrody YUNA 2019 za najlepszy przebój hiphopowy. Nie pozostała jednak autorką jednego przeboju. Utwór „Залишаю свій дім” / „Opuszczam swój dom” (ponad 4 miliony odsłon) stał się nieoficjalnym hymnem Ukraińców, którzy szukają lepszej przyszłości w krajach Unii Europejskiej, w USA czy stołecznym Kijowie, porzucając styl życia swoich rodziców i dziadków. Jej trzeci singiel” “Відчиняй” (“Otwórz Się”) to brawurowy hiphopowy manifest nowego pokolenia.

Poza imponującym wyglądem, pewnością siebie, charyzmą, umiejętnościami lirycznymi, warsztatem muzycznym i przedszkolnym alter ego alyona alyona ma w sobie coś jeszcze: wyjątkowy talent, kreatywność i autentyczność, która nadaje jej hiphopowej osobowości wiarygodności, jaką żyje ten gatunek muzyczny.

W ubiegłym roku można ją było zobaczyć na ważnych europejskich festiwalach: Tallinn Music Week EST, Fusion DE, Pohoda SK, Atlas Weekend UA, Sziget HU, Haldern-Pop DE, Pop-Kultur Berlin DE, Loftas fest Vilnius LT, Waves Vienna AT czy Iceland Airwaves festival Reykjavik IS. Jest laureatką ANCHOR Award 2019 – Reeperbahn Festival Hamburg International Music Award dla najbardziej obiecujących talentów muzycznych.

 

Facebook
Soundcloud
YouTube
Instagram

 

3 września_21.00, scena plenerowa OFF Piotrkowska, ul. Piotrkowska 138/140

 

we współpracy z:

 

LOGO DOM